Luxe weekend in de natuur

Terug naar Veilingen
  • Omschrijving
  • Specificaties
  • Boeken
  • Culinaire verwennerij, prachtige natuur met eindeloze duinpartijen en prachtige naaldbossen, de gezelligste stad van Nederland om de hoek en een verblijf op een prachtig landgoed. Dat is kort samengevat de inhoud van dit bijzondere arrangement. U wordt drie dagen in de watten gelegd op het historische Landgoed Duin & Kruidberg, gaat dineren op sterrenniveau en heeft alle tijd om nationaal park Zuid-Kennemerland en de stad Haarlem te ontdekken.

    Tijdens dit heerlijke weekend uitwaaien aan de kust is Landgoed Duin & Kruidberg uw uitvalsbasis. Gelegen direct aan de duinrand was dit monumentale pand in 1907 het grootste landhuis van Nederland, inclusief een prachtige tuin in Engelse stijl. Inmiddels herbergt dit imposante gebouw een hotel, een trendy brasserie en een sterrenrestaurant. U verblijft twee nachten op het landgoed en wordt beide avonden culinair verwend. Het landgoed beschikt bovendien over diverse faciliteiten waar u tijdens uw verblijf vrij gebruik van kunt maken. De fitnessruimte bijvoorbeeld of de infrarood saunacabines.

    Heuvelachtige bossen
    Op vrijdag gaat u met eigen vervoer naar Santpoort Noord, dat ongeveer op 10 minuten rijden van Haarlem ligt. Wij hebben voor u een Deluxe kamer gereserveerd. Na het inchecken heeft u de hele middag om op ontdekking te gaan in de omgeving. Op ongeveer 50 meter lopen vanaf de ingang van Duin & Kruidberg beginnen de heuvelachtige bossen van nationaal park Zuid-Kennemerland. Hier kunt u heerlijk wandelen en fietsen. De bossen gaan geleidelijk over in prachtige duinpartijen en uiteindelijk eindigt u bij het strand. Onderweg kunt u zomaar oog in oog komen te staan met prehistorisch ogende wisenten (Europese bizons), wilde paarden, hertjes en zelfs vossen. Kortom: de ideale plek om heerlijk tot rust te komen, ongeacht het seizoen.

    Gastronomisch hoogtepunt
    Bij ontspanning hoort natuurlijk lekker eten. Daarom gaat u de eerste avond dineren in Brasserie DenK. In dit trendy ingerichte en eigentijdse restaurant van het landgoed kiest u drie heerlijke gangen van de kaart. Seizoensgebonden, dagvers en lokaal zijn de sleutelwoorden van de chefkok van DenK. Op zaterdag is echter het gastronomische hoogtepunt van het weekend. U wordt dan hartelijk welkom geheten in restaurant Vrienden van Jacob. SVH Meesterkok Alain Alders staat hier aan het roer en onder zijn leiding kreeg het restaurant een Michelinster. Hij voert een modern Franse keuken met mediterrane invloeden. Een bekende uitspraak van hem is: ‘Topgastronomie moet vooral niet te stijf zijn.’ U gaat hier op ontspannen wijze genieten van een zesgangenmenu inclusief een bijpassend wijnarrangement.

    Prachtige omgeving
    Omdat u twee nachten op het schitterende landgoed verblijft, heeft u alle tijd om de omgeving te ontdekken. Alleen al in de duinen en bossen van het naastgelegen nationaal park vermaakt u zich urenlang. Langgerekte duinpannetjes, naaldbossen en idyllische meertjes wisselen elkaar af. Bij mooi weer fietst u door naar het mooie strand van Bloemendaal waar u kunt neerstrijken bij een van de hippe strandtentjes. Wilt u liever de stad in? Haarlem ligt op steenworp afstand en hier vindt u voor ieder wat wils. Het is een van de leukste winkelsteden van Nederland. Maar er is ook genoeg cultureels te doen. Haarlem was de woonplaats van Frans Hals en u vindt hier dan ook het Frans Hals Museum, ook wel het museum van de Gouden Eeuw genoemd. Een bezoek aan het Teylersmuseum mag eigenlijk niet ontbreken. Het oudste museum van Nederland is gespecialiseerd in wetenschap en kunst- en natuurgeschiedenis en geeft u het gevoel dat u de 19e eeuw binnenstapt. De vaste collectie is fascinerend, maar ook de tijdelijke exposities zijn zeer de moeite waard. Als u op zondag naar huis gaat, kunt u terugkijken op een heerlijk verzorgd weekend in de natuur.